نگرانی فعالین حقوق زن از بی‌توجهی حکومت نسبت به بانوان
نگرانی فعالین حقوق زن از بی‌توجهی حکومت نسبت به بانوان

برخی از فعالان حقوق زن و نمایندگان شورا‌های زنان در ولسوالی‌های هرات می‌گویند که در چهارسال گذشته، دولت وحدت ملی توجه چندانی به حقوق زنان نکرده است. این زنان تاکید می‌کنند که حالا با نزدیک شدن به آخر عمر حکومت و در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری، دولت کمپاین غیر مستقیم را راه اندازی کرده است. […]

برخی از فعالان حقوق زن و نمایندگان شورا‌های زنان در ولسوالی‌های هرات می‌گویند که در چهارسال گذشته، دولت وحدت ملی توجه چندانی به حقوق زنان نکرده است. این زنان تاکید می‌کنند که حالا با نزدیک شدن به آخر عمر حکومت و در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری، دولت کمپاین غیر مستقیم را راه اندازی کرده است. به باور آنان، هنوز زنان روستایی به خدمات اولیه دسترسی ندارند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که یک هیئت باصلاحیت ریاست جمهوری کشور در باغ شمیره، با فعالان حقوق زن و نمایندگان شوراهای ولسوالی‌های هرات، نشستی برگزار کرده است. عبدالمنیب زاهد، رییس این هیئت می‌گوید که به مشکلات زنان در تمام نقاط کشور گوش داده و خواسته‌های‌شان را به مرکز کشور می‌رساند.

از سوی دیگر برخی از اعضای شورای ولایتی هرات هم برنامه‌های مشورتی اخیر دولت را به انتقاد گرفته و تاکید می‌کنند حالا که دولت در آستانه‌ی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد، کمپاین انتخاباتی غیر مستقیم به نفع خود راه انداخته است.

با این حال، دیده شود که با برگشت این هیئت به مرکز کشور،  مشکلات زنان هراتی چه وقت حل خواهد شد.