نمایشگاه انجمن خوشنویسان در هرات گشایش یافت.

خط نستعلیق، کوفی و صدها نوع دیگر خط در آثار خوشنویسی انجمن خوشنویسان هرات در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. برگزار کنندگان این نمایشگاه می‌گویند: بیست و پنج اثر خوشنویسی از یک هنرمند ایرانی که به گونه مشترک به معرض دید عموم قرار گرفته است. مسوولان اطلاعات و فرهنگ آثار خوشنویسی این نمایشگاه را بی بدیل در سطح منطقه می‌دانند.

مسوولان انجمن خوشنویسان هرات هرچند برپایی این نمایشگاه مشترک را جهت رشد هنر خوشنویسی موثر می‌دانند اما از بی توجهی دولت به هنر خوش نویسی ابراز ناراضیتی می‌کنند. آنان تاکید دارند دولت هیچ  توجهی برای رشد هنر خوشنویسی نمی‌کند.

در این نمایشگاه 25 اثر خوشنویسی از کاوه تیموری هنرمند ایرانی به نمایشگاه گذاشته شده است. این هنرمند معتقد است، سبک خوشنویسی هرات در منطقه بی نظیر است  این نمایشگاه می‌تواند سبب استحاکم روابط دوستانه میان افغانستان و ایران شود.

با این حال بازدید کنندگان و هنرمندان هرات را مهد هنر خوشنویسی و زادگاه خط نستعلیق عنوان می‌کنند، این هنرمندان تاکید دارند نباید فعالیت‌های ارزشمند خوشنویسان هرات نادیده گرفته شود.

هم اکنون آثار خوشنویسی هنرمندان هرات در موزیم‌های کشورهای مختلف دنیا وجود دارد، کارشناسان هشدار می‌دهند اگر دولت از هنرمندان پشتبانی نکند، ممکن است این هنر تاریخی به زوال مواجه شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *