اداره صحت عامه هرات هیچ توجهی در قسمت جمع آوری دستفروشان دارو کنار خیابان‌ها ندارد.

فروش دارو توسط افراد غیر مسلکی به صورت آزادنه در کنارپیاده روهای شهر هرات از چند سال بدین سو ادامه دارد. فعالین مدنی هرات مسوولان ریاست صحت عامه را در راستای پیش گیری از فروش داروهای بدون تجویز از سوی دستفرشان، متهم به غفلت وظیفه‌ای می‌کنند. به گفته این فعالین اکثر داورهای که در کنار خیابان ها به فروش می‌رسد غیر بهداشتی است.

از جانبی هم بر علاوه عوارض استفاده از داروهای کنار خیابان نزد بیماران، باشندگان هرات از ایجاد سد معبر در پیاده روی‌های این شهر سخت انتقاد می‌کنند. این باشندگان خواهان برچیدن بساط‌های دستفروشان دارو از سطح شهر هستند.

در این میان مسوولان صحت عامه هرات می‌گویند: اداره‌های شهرداری و مسوولان امنیتی در قسمت گرد آوری دستفروشان دارو از کنار پیاده روهای شهر با آنان همکاری نمی‌‍کنند. این مسوولان خواهان همکاری اداره‌های ذیربط در قسمت جمع آوری دستفروشان دارو از سطح شهر هستند.

با این وصف مسوولان محلی هرات فروش آزادانه دارو در کنار خیابان‌ها را نگران کننده می‌دانند، این مسوولان از تلاش‌ها جهت از میان برداشتن این چالش سخن می‌زنند.

آگاهان باور دارند اگر مسوولان مسوولیت‌های روزمره‌شان را به درستی انجام ندهند شهروندان نسبت به توانایی‌های دولت بی اعتماد خواهند شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *