جشن مهربانی‌ها تلاشی برای رفع قسمتی از چالش‌های معلولان در هرات

جشن مهربانی‌ها با اهدای صدها جلد کتابچه و لوازم مکتب برای دانش آموزان معلول از سوی شماری از افراد دارای معلولیت در هرات برپا شد.

بی توجهی دولت به معلولان هرات، این طیف را واداشت تا با راه اندازی کمپیاین گرد آوری لوازم مکتب زمینه را برای آموزش هم نوعان شان مهیا سازند.  امید حقجو مسوول برگزاری برنامه جشن مهربانی‌ها از بی توجهی دولت به حقوق معلولان شاکی است. به گفته وی، سیزده هزار جلد کتابچه و قلم به همراه سیصد کیف مکتب با همکاری مردم هرات تهیه شده و برای معلولان توزیع میگردد.

از جانبی هم شماری از افراد دارای معلولیت این کمک‌ها را برای رفع نیازمندی آموزشی معلولان بسنده نمی‌دانند.

مسوولان حج و اوقات هرات هم از کم کاری دولت در قسمت رسیدگی به چالش‌های معلولان انتقاد می‌کنند، آنان از مسوولان می‌خواهند تا زمینه آموزش را برای افراد دارای معلولیت مهیا سازند.

با این حال شماری از بازرگانان می‌گویند معلولان همانند سایر شهروندان از حقوق و امتیازات یکسان برخوردار اند، آنان از افراد توانمند می‌خواهند تا در حد توانایی‌شان معلولان را یاری رسانند. این در حالیست که طی ماه‌های اخیر افراد دارای معلولیت در هرات با برپایی خیمه‌های اعتراضی در مقابل دفتر والی هرات خواستار رسیدگی به چالش‌های شان شده‌اند، اما آنچه پیداست دولت به چالش‌های پاسخی نداده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *