اخاذی پولیس بزرگراه هرات – کابل از موترهای باربری ،پای ده‌ها تن از رانندگان را به این گردهمایی اعتراضی در برابر دروازه میرداوود هرات کشانده است. این معترضین ادعا دارند، پولیس ساحه فراه رود و “چک اب ” از آنها دو تا سه هزار افغانی پول زور اخذ می‌کند و اگر حاضر به پرداخت پول نشوند، آنان را به شدت لت و کوب می‌کند. معترضین هشدار می‌دهند اگر دولت مرکزی پولیس را عزل و اردوی ملی را برای تامین امنیت بزرگراه هرات – کابل نگمارد، مسیر رفت و آمد موترهای باربری را مسدود خواهند کرد.

هم اکنون بیش از سه هزار عراده موتر باربری از چهار روز بدین سو پشت دروازه میرداوود هرات در حالت انتظار قرار دارند. نمایندگان مردم اخاذی نیروهای پولیس از رانندگان موترهای باربری را شرم آور توصیف می‌کند، به توریالی طاهری معاون شورای ولایتی هرات وقتی دولت از مردم پول زور اخذ کند، شهروندان برای تامین عدالت نزد طالبان مراجعه می‌کنند.

با این حال مسوولان محلی هرات اخاذی پولیس از موترهای باربری در مسیر بزرگراه هرات – کابل را تایید می‌کند، این مسوولان وعده می‌دهند که بزودی در قسمت حل این چالش با مسوولان حکومت مرکزی صحبت و رایزنی خواهند کرد.

اخاذی پولیس از موترهای های باربری در بزرگراه های غرب کشور موضوع تازه‌ای نیست، در سال‌های گذشت حتی برخی از رانندگان به دلیل نپرداختن پول زور به پولیس جان‌های شان را از دست دادند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *