عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های پشتون زرغون و اوبه هرات از ده روز به این سو آغاز شده است.جنرال امین الله امر خیل فرماندهی پولیس هرات می‌گوید؛در جریان این عملیات،چهار طالب کشته،چهار تن زخمی و یک فرمانده مشهور طالبان بازداشت شده است.

در جریان عملیات نظامی خالد،همچنان روستاهای، دو جوی،دشت نیزان،دشت بالا،جورچی،تخم،رباط آخوندها و ماراباد از وجود شورشیان پاکسازی شده است.شورای ولایتی هرات،خواهان توجه جدی نیروهای امنیتی به وضعیت امنیتی ولسوالی های نا امن است.

عبدالقیوم رحیمی والی هرات که برای بررسی وضعیت امنیتی ولسوالی پشتون زرغون به همراه برخی مقام‌های ارشد امنیتی به این ولسوالی سفر کرده است؛مخالفان مسلح حکومت را باغی خوانده و از نیروهای امنیتی می‌خواهد؛گردن هراس افگنان را بزنند.

با این همه باشندگان هرات از برخورد قاطع نیروهای امنیتی با هراس افگنان پشتیبانی کرده و نسبت به حضور و فعالیت طالبان در ولسوالی‌های اوبه و پشتون زرغون ابراز نگرانی می‌کنند. عملیات نظامی خالد پس از آن آغاز شد که طالبان با حضور در بازار منطقه مارآباد ولسوالی پشتون زرغون هرات،این بازار را برای چند ساعت تصرف کرده و حتی پرچم خود را در آن بر افراشتنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *