مقام‌های محلی هرات ادعا دارند؛در پی درگیری میان خودی طالبان در ولسوالی شیندند این ولایت؛ نزدیک به سی کشته یا زخمی شده است.بر مبنای اطلاعات مقام‌های محلی هرات،این درگیری برای چندین ساعت در روستاهای “لنگر”و”اورایین” شیندند  ادامه داشته که سبب کشته شدن یازده تن از افراد ملاهبت الله و زخمی شدن ده تن دیگر گردیده است. جیلانی فرهالد سخنگوی دفتر والی هرات می‌گوید در این درگیری‌ها ازافراد ملاننگیالی نیزسه تن کشته وشش تن دیگر زخمی شده‌اند.

از سویی هم فعالان مدنی هرات باور دارند؛وضعیت امنیتی شیندند بسیار نگران کننده است و برخی گروه‌های تفنگدار مخالف حکومت از سوی خود حکومت پشتیبانی می‌شوند؛تا در برابر سایر گروه‌های مخالف حکومت به سود حکومت درگیری شوند.به عبارت دیگر حکومت از تقسیم شدند طالبان به چند گروه سود برده و افراد این گروه را در برابر یکدیگر استفاده می‌کند.

در حالی که پیش از این طالبان چندین بار در ولسوالی شیندند هرات باهم درگیر شده‌اند. وکیل احمد کروخی رییس کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات افزایش نا امنی‌ها و نیز شدت گرفتن نبرد میان خودی بین گروه‌های طالبان در این ولسوالی را بسیار نگران کننده میداند.

این در حالیست که در جریان سال روان و سال گذشته افراد ملاهبت الله و ملاننگیالی چندین بار باهم در بخش‌های گوناگون ولسوالی شیندند هرات درگیر شده‌اند،که این درگیری‌های میان خودی آنها؛صدها کشته و زخمی از دو طرف برجای گذاشته است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *