حمله مرگبار طالبان بر مرکز آموزشی نیروهای ویژه امنیت ملی در ولایت میدان وردک، واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است.خبرگزاری رویترز به نقل یک مقام ارشد امنیتی افغانستان گزارش داده؛ در این حمله دست 126 تن از نیروهای امنیتی افغانستان جان خود را از دست داده‌اند. باشندگان هرات این رویداد را سخت نکوهش می‌کنند.

کنشگران مدنی هرات نیز همانند باشندگان این شهر؛افزایش شمار تلفات نظامیان کشور در حملات طالبان را نگران کننده دانسته و حکومت را در تامین امنیت و پیشگیری از حملاتی مانند این ناکام می‌دانند.

آگاهان امور نظامی باور دارند؛با افزایش  تلاش‌ها برای آغاز گفتگوهای صلح با طالبان؛این گروه می‌خواهد حملات تهاجی خود را شدت دهد؛تا در روند گفتگوهای صلح دست بالایی داشته باشد و از موضع قدرت گفتگوهای صلح را پیش ببرد.حکومت افغانستان نیز با هدف قرار دادن فرماندهان کلیدی طالبان و افزایش حملات هوایی،هدف مشابحی دارد.

طالبان در حالی بر این مرکز آموزشی نیروهای ویژه امنیت ملی در ولایت میدان وردک حمله کرده‌اند؛که بتازگی نمایندگان این گروه حاضر شده با نمایندگان آمریکا بگونه مستقیم در مورد مسله صلح  افغانستان گفتگو کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *