واردات داورهای قاچاقی به هرات معضلی که سلامت هراتیان را تهدید می‌کند

مسوولان ریاست صحت عامه هرات از کشف و ضبط دست کم صدکارتن داروی قاچاقی و تاریخ گذشته خبر می‌دهند. به گفته داکتر اسدالله اوبه وال مدیر عمومی بررسی از تطبیق صحی صحت عامه هرات می‌گوید داروهای قاچاقی عمدتا از کشورهای ایران و پاکستان توسط افراد سودجو به هرات وارد می‌شود  اما مسوولان ذیدخل در پیوند به پیشگری از واردات غیر قانونی این داروها به هرات درست عمل نمی‌کنند.

داروهای قاچاقی عمدتا از مرز اسلام قلعه و دروازه میرداوود به هرات وارد می‌شود، شواری ولایتی هرات مسوولان امنیتی را در راستای بازرسی کالاهای وارداتی به شهر هرات متهم به بی تفاوتی می‌کند. به گفته توریالی طاهری معاون این شورا  داروهای قاچاقی و تاریخ گذشته اکثر به ولسوالی‌ها و ولایات همجوار انتقال یافته و در آنجا از سوی مردمی که شناخت مناسبی با داور ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اداره محلی هرات هم بر واردات قاچاقی داورهای بی کیفیت به این ولایت مهر تایید می‌گذارد. به گفته مسوولان محلی هرات هماهنگی‌ها در میان اداره‌های ذیربط در قسمت پشگیری از واردات قاچاقی دارو به هرات وجود دارد و مسوولان تلاش می‌کنند تا به این معضل رسیدگی کنند.

با این همه فعالین مدنی وجود فساد اداری در دروازه‌های وردی به هرات را یکی از عوامل عمده واردات کالاهای قاچاقی به این ولایت عنوان می‌کنند، آنان  خواستار بازداشت عناصر فاسد از سوی مسوولین امنیتی در این ولایت هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *