کمپاین واکسین پولیو در هرات آغاز شد.

کمپاین واکسین پولیو یا فلج کودکان با حضور مقام‌های محلی هرات و مسوولان صحی این ولایت کلید خورد. بر بنیاد گفته‌های مسوولان ریاست صحت عامه هرات قرار است بیش از دوصدپنجاه هزار کودک زیر پنج سال در شهر و نزده ولسوالی هرات تحت پوشش این کمپاین صحی قرار گیرند. داکتر محمد آصف کبیر معاون ریاست صحت عامه هرات می‌گوید به دلیل وجود تهدیدهای بلند امنیتی در ولسوالی شنیدند هرات ممکن است این کمپاین در این ولسوالی و ولسوالی‌های تازه تاسیس آن تطبیق نگردد.

این کمپاین بیجاشدگان داخلی‌ای که طی سال‌های اخیر از ولایات حوزه غرب کشور به هرات مسکن گزین شده‌اند را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد، مسوولان محلی هرات از والدین کودکان می‌خواهند تا به منظور نجات زندگی اطفال شان از خطر ابتلا به بیماری فلج، آنان را واکسین کنند به گفته مونسه حسن زاده معاون ولایت هرات علما دین مکلف‌اند تا مردم را آگاه بسازند.

این کمپاین به مدت پنج روز و با حضور بیش از 2500 کارمندان در هرات راه اندازی شده است. مسوولان حج و اوقاف هرات می‌گویند: مردم باید با مسوولان تطبیق این کمپاین همکاری کنند.

با این همه مسوولان صحت عامه هرات ناامنی در چهار ولسوالی فراه و برخی از ولسوالی‌ها در هرات را یگانه چالش جدی در برابر تطبیق کمپاین واکسین پولیو عنوان می‌کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *