اعتصاب عمومی صرافان هرات وارد دومین روز خود شد؛اتحادیه صرافان هشدار می‌دهد؛اگر حکومت بصورت جدی برای تامین امنیت آنان اقدام نکند؛این اتحادیه در هماهنگی با سایر اصناف دست به اعتصاب گسترده و عمومی خواهند زد.

بها الدین رحیمی رییس این اتحادیه تاکید دارد؛بازار تبادله ارز هرات از روز دوشنبه دوباره فعالیت خود را آغاز می‌کند و صرافان اعتصاب کاری خود را پایان می‌دهند؛اما اگر حکومت در تامین امنیت آنها بی پروایی کند؛صرافان و سایر اصناف هرات دست به اعتصاب عمومی می‌زنند.

شماری از اعضای اتحادیه صرافان که در اینجا گرد آمده ادعا دارند؛تا کنون سه تن از عوامل اصلی کشته شدن یک صراف گرفتار شده،اما از میان 80 هزار دالر سرقت شده؛بیشتر از 20 هزار دالر به دست آمده است. این شمار از صرافان خواهان اعدام عاملان قتل یک عضو این اتحادیه هستند.

در این میان محمد عثمان محبوبی آمر امنیت فرماندهی پولیس هرات تاکید دارد؛بخش‌‎های کشفی و استخباراتی بشدت روی پرونده قثل این صراف کار می‌کنند و تا کنون سر نخ‌های زیادی در این مورد به دست آورده‌اند؛این مقام ارشد امنیتی در هرات اطمینان می‌دهد؛پولیس برای تامین امینت با افراد تبهکار بشدت برخورد می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *