پولیس و منسوبان برخی حوزه‌های امنیتی در هرات با خرده فروشان مواد مخدر همدست هستند. توریالی طاهری عضو شورای ولایتی هرات می‌گوید که آمران حوزه‌های امنیتی از ساقی‌ها و فروشندگان مواد مخدر سهم می‌گیرند.

اداره محلی هرات اما مثل همیشه خواهان اسناد است تا برای رسیدگی به آن اقدام کند.

گفته‌های جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات از سوی مردم و آگاهان امور به یک نوع بازی به کلمات تشبیه می‌شود. به باور مردم، اسناد محکم برای ثبیت دست داشتن نیروهای پولیس با خرده فروشان و آمران حوزه‌های امنیتی وجود دارد اما اداره محلی در این زمینه کم کاری می‌کند.

در هرات بین 60 تا 70 هزار معتاد به مواد مخدر آواره وجود دارد. به گفته برخی از معتادان، پولیس آن‌ها را بازداشت کرده و مجبور به پاک کاری‌ دستشویی‌های حوزه‌ها می‌کند. به گفته آن‌ها پولیس در مواردی حتی ‌آن‌ها را تشویق به دزدی می‌کند.

گفتنیست که شمار روز افزون معتادان در هرات، چهره این شهر را به کلی عوض کرده است. در بلوارها، جاده‌ها و مخروبه‌ها، معتادان به راحتی مواد مخدر مصرف می‌کنند و ظاهرا دولت اقدام عملی برای برخورد با فروشندگان مواد مخدر و ساخت یک مرکز بزرگ برای نگهداری و ترک معتادان بر نمی‌دارد. مسوولان پولیس تاکنون در این مورد اظهار نظری نکرده اند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *