تلاش مسوولان وزارت سرحدات و قبایل به صلح دایمی در کشور
تلاش مسوولان وزارت سرحدات و قبایل به صلح دایمی در کشور

رییس جمهوری وزیر سرحدات و قبایل کشور را برای بررسی دیدگاه مرز نشینان در ارتباط به آمدن صلح دایمی در کشور به هرات فرستاده است. گل آقا شیرزی وزیر سرحدات و قبایل کشور میگوید حکومت وحدت ملی در تلاش است تا زمینه صلح دایمی را در افغانستان مهیا سازد. این هئیت در حالی از سوی […]

رییس جمهوری وزیر سرحدات و قبایل کشور را برای بررسی دیدگاه مرز نشینان در ارتباط به آمدن صلح دایمی در کشور به هرات فرستاده است.

گل آقا شیرزی وزیر سرحدات و قبایل کشور میگوید حکومت وحدت ملی در تلاش است تا زمینه صلح دایمی را در افغانستان مهیا سازد.

این هئیت در حالی از سوی رئیس جمهور غنی به هرات اعزام می شوند که مرز نشینان هرات میگویند بسیاری از آنان به دلیل خشک سالی ها مناطق شان را رها کرده اند و به مرکز شهر هرات بیجا شده اند. این مرز نشینان تاکید میکنند که در اکثر مناطق مرزی، در کنار نا امنی ها، آنان با نبود آب آشامیدنی دست و پنجه نرم میکنند.

با این حال م محی الدین نوری معاون والی هرات می‌گوید اگر حکومت مرکزی توجه جدی برای رفع مشکلات سرحد نشینان هرات نکند. سیل عظیمی از این سرحد نشینان به مرکز شهر هرات سرازیر میشوند.

با این همه وزیر سرحدات و قبایل کشور تاکید میکند که این وزارت هیچ امکاناتی برای رفع مشکلات موجود ندارد. هرات یکی از ولایات مرزی کشور است که با دو کشور ایران و ترکمنستان مرز مشترک دارد. طی سالهای  اخیر خشک سالی، نبود علف­چرها و نا امنی­های مرز نشینان این ولایت را به سطوح آورده است.