پس از شدت گرفتن اعتراض ها مبنی بر برکناری شهردار هرات؛ اداره ارگان های محل هیئتی را برای برسی تنش ها میان شهردار و مخالفانش به هرات فرستاده است. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید این هیئت صلاحیت برسی شکایت شهردار از والی و رییس شورای ولایتی به سارنوالی را ندارد و فقط خواسته های معترضین و چگونگی فعالیت شهردار هرات را مورد برسی قرار میدهد.

با این حال شماری از اعضای شورای ولایتی هرات خواهان پایان دادن به تنش ها میان شهردار و مخالفانش هستند و از این هیئت میخواهند تا به درستی این قضیه را مورد برسی قرار دهند.

این درحالیست که شهروندان هرات با ابراز بی باوری به کارکرد هیئت های فرستاده شده از سوی نهادهای مرکزی میگویند: هیئت هایی که همواره از سوی نهادهای مرکزی برای برسی کارکرد ادارات به هرات فرستاده میشوند هیچ تاثیر مثبتی برجا نمیگذارند و با جیب پر به مرکز برمیگردند.

این بی باوری ها نسبت به هیئت های اعزامی مرکز به هرات درحالی مطرح میشوند که در گذشته یک هیئتی از سوی ارگان های محل برای برسی چالش های شهرداری به هرات آمده بود که به اتهام اخذ رشوه از سوی نیروهای امنیتی هرات بازداشت گردید. تنش ها میان شهردار هرات و مخالفانش از یک ماه بدین سو شدت گرفته است. مخالفان شهردار با برپایی خیمه تحصن در مقابل شهرداری؛ خواهان برکناری شهردار شدند. شهردار نیز از والی و رییس شورای ولایتی هرات به دلیل خلاف ورزی در برپایی خیمه تحصن به دادستانی این ولایت شکایت نموده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *