طالبان راه های مواصلاتی به مرکز ولسوالی پسابند ولایت غور را مسدود کردند.

شماری از فعالین مدنی ولایت غور با نگرانی از حضور و گسترش ساحه طالبان در این ولایت میگویند، این گروه راه های مواصلاتی به مرکز ولسوالی پسابند را مسدود ساختند. به گفته آنان شمار بالایی از باشنده های این ولسوالی به دلیل عدم دسترسی به مواد خوراکی، در بدترین وضعیت ممکن به سر میبرند.

این فعالین وضعیت موجود در پسابند را زیر پا کردن حقوق شهروندی خوانده و از  دولت خواهان توجه جدی به این مسله هستند. در همین حال مسوولان محلی میگویند طالبان در تلاش است با وارد کردن فشارهای اقتصادی بر مردم به اهداف شان دست یابند. آنگونه که عبدالحی خطیبی سخنگوی والی این ولایت میگوید تلاش ها از راه گفتگوها با مخالفین مسلح دولت جریان دارد.

از سویی هم مسوولان امنیتی از آغاز عملیات جدی نظامی در مسیر شاهراه ها خبر میدهند. آنگونه که جنرال شاه آغا شتاب فرمانده پولیس این ولایت میگوید از چند سال به این سو، طالبان با جا به جایی ماین های کنار جاده یی راه را برای نیروهای امنیتی نیز مسدود کرده اند.

افزایش ناامنی ها، حضور گسترده طالبان در این ولایت و اخاذی ها از سوی این گروه از دیگر نگرانی های باشنده های این ولایت و مسوولان محلی و امنیتی به شمار میرود. غور یکی از ولایت های کوهستانی در غرب کشور است مخالفین مسلح دولت در بسیاری از نقاط آن به گونه گسترده فعالیت دارند.

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *