نگرانی فعالین حقوق زن از نبود مصوونیت جنسی زنان در محل کار
نگرانی فعالین حقوق زن از نبود مصوونیت جنسی زنان در محل کار

نبود مصوونیت جنسی خانم ها در محل کار نگرانی فعالین حقوق زن در هرات را برانگیخته است. نبود مصوونیت جنسی در محل کار و عدم حمایت حکومت از کارمندان بانو؛ عمده­ترین چالش­های بانوان شاغل در هرات به حساب می­آیند. این کمپاین به منظور تجلیل از ۲۵م نوامبر؛ روز جهانی محو خشونت علیه زنان، با شعار […]

نبود مصوونیت جنسی خانم ها در محل کار نگرانی فعالین حقوق زن در هرات را برانگیخته است.

نبود مصوونیت جنسی در محل کار و عدم حمایت حکومت از کارمندان بانو؛ عمده­ترین چالش­های بانوان شاغل در هرات به حساب می­آیند. این کمپاین به منظور تجلیل از ۲۵م نوامبر؛ روز جهانی محو خشونت علیه زنان، با شعار “محو خشونت بر مبنای جنسیت در ساحه کار” برگزار شده است. مسوولان برگزاری این برنامه، نقش خانم­ها در پست­های کلیدی دولت را کمرنگ می­دانند.

شماری از فعالین حقوق زنان که در این همایش اشترک کرده­اند؛ نبود مصوونیت جنسی بانوان در محل کار را نگران کننده می­خوانند. آنان می­گویند حضور کم­رنگ خانم­ها در ادارات دولتی و خصوصی؛ باعث شده است تا خانم­های اندکی هم که در این ادارات کار می­کنند در امنیت کامل به سر نبرند.

با این حال شماری از فعالین مدنی در هرات حکومت را در کاهش خشونت­ها علیه بانوان و به کار گیری خانم­ها در ادارات دولتی ناکام می­خواند. این فعالین تاکید می­کنند که نیاز است تا حکومت با تصویب و اجرایی نمودن قوانین سخت­گیرانه­ی منع خشونت علیه زنان؛ از ادامه خشونت­ها بر بانوان در کشور جلوگیری نماید.

مبارزه با خشونت علیه زنان یکی از اساسی­ترین ماموریت­های حکومت افغانستان در یک و نیم دهه گذشته بوده است. با توجه به مصارف هنگفتی که در این راستا صورت گرفته است؛ شماری از آگاهان حکومت افغانستان را در این زمینه ناکام می­خوانند.