افزایش تلفات نیروهای امنیتی در درگیری با مخالفین مسلح دولت در بادغیس نگرانی جدی باشنده شهر قلعه نو و فعالین مدنی در این ولایت را در پی داشته است. آنان با انتقاد از دولت و مسوولین امنیتی میگویند همه روزه با بدتر شدن وضعیت امنیتی در این شهر، شاهد سقوط پاسگاه های امنیتی و تلفات نیروهای امنیتی دراین ولایت هستند.

درهمین حال شورای ولایتی بادغیس از اوضاع بد امنیتی در این ولایت ابراز نگرانی میکند. آنگونه که عبدالعزیز بیک رییس این شورا میگوید عدم مدیریت نهادها و مسوولان امنیتی در بادغیس باعث شده تا نیروهای امنیتی بیشترین تلفات را داشته باشد.

مسوولان امنیتی نیز با تایید تلفات نیروهای امنیتی از تلفات مخالفین مسلح دولت در بخش هایی از این ولایت خبر میدهند اما از تلفات دو طرف درگیر جزییاتی را ارایه نمیکنند. به گفته نقیب الله امینی سخنگوی فرماندهی پولیس بادغیس، در نبرد میان نیروهای امنیتی و مخالفین مسلح دولت شمار بالایی از فرماندهان برجسته طالبان و افرادشان در ولسوالی های مقر، آبکمری، قادس و بالامرغاب کشته و زخمی شدند.

این در حالیست که از چندی به این سو مخالفان مسلح دولت بیشترین حملات شان را به هدف سقوط ولسوالی ها و مرکز بادغیس انجام داده اند. در تازه ترین مورد نیز کاروان نیروهای ارتش ملی در دره الامان مرکز شهر قلعه نو مورد کیمن طالبان مسلح قرار گرفت که تلفات سنگینی به طالبان مسلح و نیروهای امنیتی وارد شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *