یک هزار صندوق رای دهی در هرات بار دیگر با حضور ناظرین و کمیسیون شکایات انتخاباتی شمارش خواهد شد. از سوی هم ناظرین در هرات میگویند مهر کمیسیون مستقل انتخابات و برچسب بایمتریک در پشت اوراق رای دهی از سوی برخی افراد در ولسوالی کهسان هرات جعل شده است. شماری از ناظرین بازشماری آرا در هرات میگویند در شماری از ولسوالی های هرات به گونه گسترده تقلبات انتخاباتی به نفع چند تن صورت گرفته است.

این ناظرین میگویند برچسب دستگاه بایمتریک در برخی ولسوالی ها نشان میدهد که صندوق ها از طرف شب پر شده اند و ورق های رای دهی بدون قاط خوردن؛ تیک مارک شده و در صندوق­ها جابجا گردیده است. با این حال شماری از مشاهدان احزاب سیاسی در روند بازشماری آرا؛ تقلبات گسترده در انتخابات پارلمانی را تهدیدی برای عدم اشتراک شهروندان در انتخابات ریاست جمهوری عنوان میکنند.

با این حال مسوولان در کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی در هرات میگویند این صندوق ها به دلیل تردیدها در وجود تقلبات گسترده بازشماری گردیده اند و تمامی آرایی که شرایط باطل شدن را تکمیل نماید از سوی این کمیسیون باطل اعلام خواهد شد.

قرار بود روز چهار شنبه روند بازشماری آرای شهر و ولسوالی های هرات پایان یابد. اما آنگونه که مسوولان این کمیسیون میگویندپروسه شمارش مجدد صندوق های رای دهی همچنان جرین خواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *