ده ها تن از شهروندان هرات طی یک گردهمایی اعتراضی حملات طالبان بر مردم ملکی در ولایات مرکزی کشور را فاجعه ملی می‌خوانند.

این شمار از فعالین مدنی، استادان دانشگاه و دانشجویان در هرات با شعارهای دست داشته شان حملات طالبان بر مناطق ارزگان، جاغوری و مالستان را محکوم مینمایند. این معترضین میگویند طالبان همواره با حملات شان بر این مناطق جان ده ها تن از افراد ملکی را میگیرند اما حکومت تا کنون اقدام جدی برای دفع این حملات انجام نداده است.

این معترضین از حکومت میخواهند تا با انجام حملات هوایی و زمینی مناطق ارزگان، جاغوری و مالستان را از وجود طالبان پاکسازی نمایند. آنان هشدار میدهند در صورتی که اقدامات جدی از سوی حکومت انجام نشود آنان اعتراض های مدنی شان را گسترده تر خواهند کرد.

این شهروندان طی یک قطع نامه ای حملات طالبان بر مردم ملکی در مناطق مرکزی کشور را فاجعه ملی و سیستماتیک دانسته و به حکومت هشدار میدهند که سکوت در برابر این فاجعه پیامدهای خوبی نخواهد داشت. این معترضین از حکومت و متحدان بین المللی شان میخواهند تا لانه های تروریزم در این مناطق را هدف قرار دهند.

بیش از یک ماه میشود که طالبان در نبرد سنگین با نیروهای پولیس مردمی در ولسوالی های جاغوری و مالستان غزنی و ولایت ارزگان قرار دارند. دراین حملات ده ها تن از مردم ملکی، بانوان و کودکان جان باختند. با آنکه حکومت چندین بار با انجام حملات مقطعی طالبان را به عقب راندند اما با ترک نیروهای امنیتی؛ طالبان دوباره بر این مناطق هجوم بردند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *