شورای ولایتی هرات پرده از غصب بیش از پنجصد جریب زمین در شمال شهر هرات برداشت. رییس کمیته نظارت این شورا میگوید: طی شش ماه گذشته غاصبان در مناطق کمرکلاغ الی قریه پروانه در شمال شهر هرات دست به غصب زمین های دولتی زده اند و تپه ها و دره های دولتی را هموار نموده و در آن تاسیسات گاز بنا کرده اند.

محمد سردار بهادری رییس کمیته نظارت این شورا که وظیفه نظارت از این جریانات را به عهده دارد میگوید گزارش غصب این زمین ها را به والی هرات و نهادهای مربوطه فرستاده ایم اما تاکنون اقدامی در این مورد از سوی این نهادها انجام نشده و فقط در حد کاغذ پراکنی باقی مانده است.

این عضو شورا میگوید در کنار این زمین ها؛ هزاران جریب زمین در چهار طرف شهر هرات از سوی غاصبان غصب شده است و مقام های محلی هرات هیچ فعالیت مفیدی در این زمینه انجام نداده است.در همین حال مقام های محلی هرات حاضر نیستند در مورد غصب زمین ها اظهار نظر کنند.

فعالین مدنی در این ولایت میگویند سکوت مقام های محلی هرات در این زمینه تردیدها در این زمینه را بالا میبرد و احتمال آن را نشان میدهد که این مقام ها از سوی مقام های بلند رتبه تری زیر فشار قرار دارند.

سالها میشود که غصب زمین در هرات همواره خبرساز بوده است. آنگونه که شورای ولایتی این ولایت میگوید هزاران جریب زمین طی سالهای اخیر در این ولایت غصب شده است و حکومت هیئت هایی را برای برسی این پرونده ها تشکیل داده است. اما نتیجه کار این هیئت ها همچنان در حد کاغذپرانی باقی مانده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *