نصب خود سرانه بنر های تبلیغاتی نامزدان در نقاط گوناگون شهر هرات مشکلاتی را برای  باشندگان این شهر به بار آورده است

با آغاز رسمی پیکارهای انتخاباتی شهر هرات پر شده از تصاویر نامزدان انتخابات شورای ملی؛نصب تصاویر خورد و بزرگ در نقاط پر رفت و آمد و مرکزی شهر، یکی از راه های تبلیغاتی نامزدان است. عکس هایی که بر پایه های فلزی نصب شده و در پی وزش باد طی ساعات اخیر؛برخی از این تصاویر سقوط کرده است. مسوولان بیمارستان هرات میگویند؛یک مرد در پی سقوط از دار بست فلزی یکی از نامزدان جان باخته است.

بیشتر تصاویر برای نامزدان آنکه دید بهتری داشته باشد؛بر بام ها و در ارتفاع بلند نصب شده؛شماری اعضای شورای ولایتی تاکید دارند؛تبلیغات نامزدان در پیکارهای انتخاباتی نباید به مردم زیان برساند.به باور این شمار از اعضای شورای ولایتی،نامزدان نباید تصاویر خود را بگونه خود سرانه بر امکلاک شخصی نصب کنند.

از سویی هم شهرداری هرات میگوید؛بدون تصاویری که بر روی بیلبورد ها سطح شهر نصب شده و شمار آنها هم بدرستی مشخص نیست.

یونس رحمانی مسوول حکومتداری الکترونیک شهرداری هرات میگوید تا کنون سی تن از نامزدان شورای ملی برای نصب تصاویر شان بر روی در بست های فلزی از این نهاد مجوز گرفته اند و مسوولیت ایمنی تصاویر نصب شده در خیابان ها به عهده خود نامزدان است.

در حالیست که در با وزش باد در جریان روزهای اخیر در هرات پایه های فلزی تصاویر برخی نامزدان سقوط کرده؛این نگرانی به میان آمده که علاج وقاعه را پیش از وقوع باید کرد و به  ایمنی دار بست های فلزی بگونه توجه شود.پیش از آنکه سقوط این دار بست ها مشکل افرین شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *