منع تردد موتور سایکل با بیش از یک سرنشین از سوی پولیس در هرات
منع تردد موتور سایکل با بیش از یک سرنشین از سوی پولیس در هرات

تهدیدهای امنیتی در شهر هرات نیروهای امنیتی را مجبور کرده است تا گشت و گذار موتور سایکل­های بیشتر از یک سرنشین را ممنوع کنند. فرماندهی پولیس هرات با نشر اعلامیه ­ای گفته است این روند تا ختم انتخابات پارلمانی ادامه خواهد یافت. با این حال باشنده­گان هرات با حمایت از این روند می­گویند بیشتر ترورها، […]

تهدیدهای امنیتی در شهر هرات نیروهای امنیتی را مجبور کرده است تا گشت و گذار موتور سایکل­های بیشتر از یک سرنشین را ممنوع کنند. فرماندهی پولیس هرات با نشر اعلامیه ­ای گفته است این روند تا ختم انتخابات پارلمانی ادامه خواهد یافت.

با این حال باشنده­گان هرات با حمایت از این روند می­گویند بیشتر ترورها، سرقت­های مسلحانه و جرایم جنایی از سوی همین موتور­سایکل­های با دو سرنشین رخ میدهد؛ و منع گشت و گذار­ها میتواند در تامین امنیت سودمند باشد.

این درحالیست که آگاهان امور نیروهای امنیتی را مکلف به تامین امنیت شهر و ولسوالی­های هرات میدانند. این آگاهان می­گویند با توجه به تهدیدهای موجود سد راه انتخابات پارلمانی؛ پولیس باید از هر شیوه­ای استفاده نماید تا نا امنی­ها، روند انتخابات را مختل نسازد.

با نزدیک­شدن به انتخابات پارلمانی در کشور، تهدیدهای امنیتی در هرات باشنده گان این ولایت را نگران ساخته است. همین چند روز قبل مخالفین مسلح دولت یک رنجر پولیس را در نزدیکی فرماندهی پولیس هرات با کارگذاری یک بمب منفجر نمودند. اما نیروهای امنیتی از تامین امنیت به مردم اطمینان میدهند.