پولیس مبارزه با مواد مخدر هرات سه و نیم تن بته های تولید مواد مخدر را از دروازه میرداوود این ولایت کشف کرده است.

این محموله بزرگ بته های تولید مواد مخدر تحت نام “هومان” که مقدار آن نزدیک به سه و نیم تن میرسد از دروازه ورودی شهر هرات از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر هرات کشف شده است. جنرال امین الله امر خیل فرمانده پولیس این ولایت میگوید همراه با این مواد سه تن نیز بازداشت گردیدند. آنگونه که پولیس هرات میگوید از این بته ها برای ساخت مواد مخدر نوع شیشه استفاده میشود.

قاچاقبران این مقدار مواد را در یک موتر مسافربری نوع 303 جابجا کرده بودند و قصد انتقال آن از مسیر هرات به نیمروز را داشتند. این درحالیست که شورای ولایتی هرات این ولایت را مسیر تردد مواد کیمیاوی و مخدر میدانند و تاکید میکنند که باید ورودی های شهر به گونه جدی تحت نظارت پولیس قرار گیرد.

نبی سنگین مدیر تنفیذ قانون ریاست مبارزه با مواد مخدر هرات میگوید قاچاقبران همواره تلاش نمودند تا محموله های مواد مخدر و مواد کیمیاوی را از مسیر هرات به ولایات همجوار انتقال دهند که در بیشتر اوقات با برخورد پولیس مواجه شدند.

هرات به دلیل هم مرز بودن آن با کشورهای ایران و ترکمنستان همواره مورد توجه مافیا و قاچاقبران مواد مخدر بوده است. این محموله بزرگ بوته های تولید مواد مخدر درحالی بازداشت میشود که چندی قبل پولیس مبارزه با مواد مخدر هرات یک محموله 7 تنی مواد کیمیاوی را از بندر اسلام قلعه این ولایت کشف و ضبط نمود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *