نگرانی‌ها از افزایش خشونت علیه زنان در فراه
نگرانی‌ها از افزایش خشونت علیه زنان در فراه

از شروع سال روان تا کنون ۱۰۸ مورد خشونت علیه زنان در مرکز و ولسوالی های فراه به ثبت رسیده است. کبرا عظیمی رییس امور زنان فراه می گوید، بیشترین این موارد  لت و کوب شدید، قتل خانمان، خودکشی، ندادن میراث، فرار از منزل، طلاق و دیگر موارد بوده است. مسوولان در این ریاست با […]

از شروع سال روان تا کنون ۱۰۸ مورد خشونت علیه زنان در مرکز و ولسوالی های فراه به ثبت رسیده است. کبرا عظیمی رییس امور زنان فراه می گوید، بیشترین این موارد  لت و کوب شدید، قتل خانمان، خودکشی، ندادن میراث، فرار از منزل، طلاق و دیگر موارد بوده است.

مسوولان در این ریاست با نگرانی از افزایش گراف خشونت ها، علت اصلی آن را  فقر، بیسوادی، عدم آګاهی از حقوق زنان و بیکاری عنوان میکنند.

افزایش خشونت ها در برابر زنان نگرانی جدی شورای ولایتی در این ولایت را نیز برانگیخته است.به باور جمیله امینی عضو شورای ولایتی فراه عدم حاکمیت قانون و دولت در بسیاری از مناطق دلیل اصلی افزایش خشونت در برابر زنان خوانده میشود.

این در حالیست که همه سال طبق آمار ریاست امور زنان فراه در این ولایت خشونت ها در برابر زنان فراه افزایش پیدا میکند و تاکنون دولت محلی فراه نتوانسته که گراف این خشونت ها را کاهش دهد.