شورای ولایتی و باشندگان هرات از نصب تصاویر نامزدان انتخابات پارلمانی در مکان های تاریخی، درب منازل مسکونی و درختان سخت انتقاد میکنند. آنان میگویند، نامزدانی که قصد وارد شدن به خانه ملت را دارند نباید در گام های نخست قانونی شکنی کنند.

شورای ولایتی هرات هم میگوید: آنانی که قصد وارد شدن به خانه ملت را به عنوان معماران قوانین کشور نباید قوانین را نادیده گرفته و برای رسیدن به کرسی پارلمان نمای دگرگون سازند.

از سویی هم محمد نصیر دولتی آمر دبیرخانه رسیدگی به شکایت های انتخاباتی در هرات به نامزدان خاطی هشدار  داده و تاکید دارند، اگر نامزدان به قانون انتخابات احترام نگذارند به درد سر می افتند.

در همین حال ماموران شهرداری هرات هم آستین بالا زدند و این گونه  تصاویر نامزدانی که بر بدنه درختان ناژو در هرات نصب شده بود را گرد آوری کردند. به گفته مسوولان روند جمع آوری تصاویر نامزدانی که به قوانین توجه نمی کنند همچنان ادامه خواهد یافت.

این در حالیست که با گذشت بیست و چهار ساعت از آغاز مبارزات انتخاباتی نامزدان در هرات، نمایی شهر با نصب تصاویر برخی از نامزدان در بدنه درختان، امکان تاریخی و حتی منازل مسکونی شهروندان بدون اجازه آنان عوض گردیده است.

نصب تصاویر نامزدان در مکان هایی که از سوی دولت ممنوع اعلام شده بود موضوع تازه ای نیست، بل در ادوار گذشته کارزار های انتخاباتی چنین تخلفاتی در هرات به چشم خورده بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *