متهم شدن کشورهای همسایه به دست داشتن در ناامنی‌های حوزه غرب
متهم شدن کشورهای همسایه به دست داشتن در ناامنی‌های حوزه غرب

لحن صریح و شدید مقام های نظامی افغان در برابر کشورهای ایران و پاکستان! جنرال نورالله قادری فرمانده قول اردوی ۲۰۷ظفر  می گوید، این کشورها دشمنان افغانستان هستند و در تلاش نابودی این کشور اند. این مقام نظامی افغان تاکید می کند که ایران و پاکستان با حمایت از گروه های هراس افگن در تلاش […]

لحن صریح و شدید مقام های نظامی افغان در برابر کشورهای ایران و پاکستان!

جنرال نورالله قادری فرمانده قول اردوی ۲۰۷ظفر  می گوید، این کشورها دشمنان افغانستان هستند و در تلاش نابودی این کشور اند. این مقام نظامی افغان تاکید می کند که ایران و پاکستان با حمایت از گروه های هراس افگن در تلاش نابودی پروژه های زیربنایی افغانستان هستند.

این جنرال افغان می گوید، با آغاز کار پروژه های بزرگ اقتصادی در حوزه غرب، تمرکز مخالفان مسلح دولت بر این حوزه بیشتر شده و تلاش دارند تا با دامن زدن به ناامنی ها، جلو تطبیق این پروژه ها را بگیرند.

مسوولان محلی در هرات نیز می گویند، طالبان در این ولایت برای انجام حملات هراس افگنانه به گونه ای مستقیم از شورای کویته پاکستان دستور می گیرند. آنگونه که محمد آصف رحیمی والی هرات می گوید، رهبری طالبان در پاکستان، شماری از فرمانده های محلی این گروه در ولایت هرات را به دلیل تخریب نکردن پروژه های اقتصادی و جنگ نکردن در برابر نیروهای امنیتی، برکنار کرده است.

کشورهای ایران و پاکستان بارها متهم به حمایت از طالبان شده اند. مقام های افغان می گویند که لانه های اصلی طالبان در پاکستان موقعیت دارد و از همانجا جنگ را مدیریت می کنند. به گفته ای آنان، ایران نیز برای جلوگیری از ساخت بندهای آبی و فشار آوردن روی آمریکا و حکومت افغانستان، طالبان را حمایت و تجهیز می کند.