کشته شدن ده طالب مسلح در ولایت غور
کشته شدن ده طالب مسلح در ولایت غور

تلفات سنگین گروه طالبان در ولایت غور ملااحمدشاه، معاون والی نام نهاد طالبان در ولایت غور کشته شد. مسوولان محلی در ولایت غور از کشته شدن ملا احمد شاه معاون والی نام نهاد گروه طالبان در این ولایت خبر میدهند. مسوولان امنیتی در غور میگویند شب گذشته در نتیجه کمین نیروهای امنیتی و خیزش مردمی […]

تلفات سنگین گروه طالبان در ولایت غور

ملااحمدشاه، معاون والی نام نهاد طالبان در ولایت غور کشته شد.

مسوولان محلی در ولایت غور از کشته شدن ملا احمد شاه معاون والی نام نهاد گروه طالبان در این ولایت خبر میدهند. مسوولان امنیتی در غور میگویند شب گذشته در نتیجه کمین نیروهای امنیتی و خیزش مردمی در ولسوالی ساغر، ده طالب مسلح به شمول ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی پسابند کشته شدند. آنگونه که ضیاالدین حسینی آمر امنیت این ولایت میگوید تا کنون مشخص نیست که معاون والی نام نهاد طالبان در میان کشته شده است یا خیر.

آنگونه که مسوولان امنیتی میگویند در این نبرد، یک تن از نیروهای امنیتی به گونه سحطی زخم برداشته است. به گفته آنان در حال حاضر وضعیت در اکثر ولسوالی ها به استثنای منطقه جیرگک در ولسوالی تولک نورمال بوده و در اختیار دولت قرار دارد.

خبر از کشته شدن این تعداد از مخالفین مسلح دولت در حالی نشر می شود که آنان قصد آغاز حملات شان را در برخی از ساحات به ویژه ولسوالی ساغر داشتند. هر چند تاکنون هویت کشته شدن ملااحمدشاه، معاون نام نهاد طالبان مشخص نیست اما بر بنیاد گزارش ها وی در بسیاری از ناامنی ها و نبرد علیه دولت در این ولایت فعالیت داشته است.