جان باختن نه تن از نیروهای امنیتی در ولسوالی اوبه هرات
جان باختن نه تن از نیروهای امنیتی در ولسوالی اوبه هرات

در پی درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی در ولسوالی اوبه هرات نه تن از نیروهای امنیتی جان باخته اند. شنبه شب روستای کرشک ولسوالی اوبه هرات میزبان زد و خورد  خونین میان نیروهای امنیتی و جنگجویان طالب بود، به گفته جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات در این درگیری نه تن از نیروهای امنیتی جان […]

در پی درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی در ولسوالی اوبه هرات نه تن از نیروهای امنیتی جان باخته اند.

شنبه شب روستای کرشک ولسوالی اوبه هرات میزبان زد و خورد  خونین میان نیروهای امنیتی و جنگجویان طالب بود، به گفته جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات در این درگیری نه تن از نیروهای امنیتی جان باخته اند.

اما مسوولان در فرماندهی پولیس هرات از جان باختن پنج تن از نیروهای امنیتی در این درگیری خبر میدهند. به گفته عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات، در این نبرد همچنان شش جنگجوی طالب از پای در آمدند و پس از ساعت ها نبرد، جنگجویان از محل درگیری پا به فرار گذاشتند.

در همین حال برخی منابع مردمی در ولسوالی اوبه هرات از اسیر شدن سربازان پولیس در چنگ جنگجویان طالب خبر میدهند. باشندگان هرات هم تلفات نیروهای امنیتی را عمل نابخشودنی میدانند و از افزایش ساحه نفوذ جنگجویان طالب در این ولایت ابراز نگرانی میکنند.

از سویی هم آگاهان امور سیاسی از مسوولان محلی هرات میخواهند تا آمارها را دقیق همگانی سازند. این آگاهان معتقدند، کمبود تجهیزات وعدم پاسخگویی مسوولان مرکزی به نیازمندی نیروهای امنیتی سبب افزایش تلفات شده است.

ولسوالی اوبه در شرق ولایت هرات طی ماه های اخیر گواه چندین نبرد خونین میان جنگجویان طالب و نیروهای امنیتی بوده است که در آن ده هاتن از طرفین نبرد کشته و زخمی شده اند.