نگرانی از افزایش ناامنی‌ها و فعالیت‌های مخالفان مسلح دولت در هرات
نگرانی از افزایش ناامنی‌ها و فعالیت‌های مخالفان مسلح دولت در هرات

برخی ولسوالی های هرات در ماه های اخیر گواه درگیری های خونین میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح بوده است. گسترش دامنه این ناامنی ها به برخی ولسوالی های نسبتا امن هرات نگرانی هایی را به همراه داشته است. برخی اعضای شورای ولایتی هرات با انتقاد از عملکرد اداره های امنیتی در سرکوب مخالفان مسلح […]

برخی ولسوالی های هرات در ماه های اخیر گواه درگیری های خونین میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح بوده است. گسترش دامنه این ناامنی ها به برخی ولسوالی های نسبتا امن هرات نگرانی هایی را به همراه داشته است. برخی اعضای شورای ولایتی هرات با انتقاد از عملکرد اداره های امنیتی در سرکوب مخالفان مسلح دولت می گویند، تلاش های این اداره ها برای سرکوب مخالفان مسلح دولت و برطرف ساختن ناامنی ها موثر نبوده است.

طالبان جمعه شب گذشته یک پاسگاه امنیتی را در ولسوالی پشتون زرغون هرات آماج قرار دادند. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات این رویداد را تایید می کند اما از تلفات برخاسته از این رویداد چیزی نمی گوید.

از سوی دیگر پولیس هرات از حملات طالبان بر پاسگاه پولیس در پشتون اعلام بی خبری می کند. اما مقام های امنیتی در هرات تهدیدهای امنیتی در برخی ولسوالی های آسیب پذیر این ولایت نگران کننده نمی دانند.

ولسوالی های شیندند، ادرسکن، اوبه، پشتون زرغون، گلران و کشک کهنه ولایت هرات از ولسوالی های ناآرام این ولایت به شمار می روند. در کنار این ولسوالی ها، در هفته های اخیر ناامنی ها در شهر هرات نیز افزایش یافته است. در جریان یک ماه اخیر در کنار چهار انفجار، نزدیک به ده تن از افراد ملکی و نظامی در حملات هراس افگنانه در این شهر جان باخته اند.