کشته شدن یازده طالب مسلح در بادغیس
کشته شدن یازده طالب مسلح در بادغیس

در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در ولایت بادغیس، یازده  تن از پیکار جویان طالب کشته شدند. مسوولان محلی در بادغیس میگویند شب گذشته گروهی از مخالفین مسلح حملات تهاجمی شان را بالای یک پاسگاه امنیتی در منطقه هفت شهید ولسوالی آبکمری انجام داده اند که در نتیجه با مقاومت نیروهای امنیتی مواجه […]

در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در ولایت بادغیس، یازده  تن از پیکار جویان طالب کشته شدند. مسوولان محلی در بادغیس میگویند شب گذشته گروهی از مخالفین مسلح حملات تهاجمی شان را بالای یک پاسگاه امنیتی در منطقه هفت شهید ولسوالی آبکمری انجام داده اند که در نتیجه با مقاومت نیروهای امنیتی مواجه شدند. آنگونه که  فیض محمد  میر زا زاده معاون والی بادغیس می گوید در این رویداد یازده طالب کشته و نه تن دیگر زخمی شدند.

از سویی هم شورای  ولایتی در بادغیس با ابراز نگرانی از وضعیت بد امنیتی خواهان توجه جدی حکومت به این مسله هستند. آنان همچنان از کشته شدن یک پولیس ملی و زخمی شدن دو سرباز در این رویداد خبر میدهند.

به باور اعضای شورای ولایتی  دیر رسیدن نیروهای کمکی در درگیری ها و حملات طالبان بالای برخی از پاسگاه های امنیتی باعث می شود که نیروهای امنیتی بیشترین تلفات را داشته باشند. به باور آنان اگر به نیروهای امنیتی خط نبرد در زودترین فرصت نیروهای کمکی اعزام شود، مخالفین هیچ گاه توان سقوط و تصرف پاسگاه های امنیتی در بادغیس را نخواهند داشت. این نگرانی ها در حالی مطرح میشود که در تازه ترین مورد یازده تن از نیروهای امنیتی در نتیجه حمله طالبان در این ولسوالی  جان باختند.