کشته شدن یازده سرباز ارتش ملی در بادغیس
کشته شدن یازده سرباز ارتش ملی در بادغیس

کشته شدن یازده تن از سربازان ارتش ملی در بادغیس مقام های امنیتی در بادغیس از کشته شدن یازده تن از سربازان ارتش ملی در پی حمله طالبان بالای یکی از پاسگاه های امنیتی دراین ولایت خبر میدهند. مسوولان درشورای ولایتی بادغیس با تایید این خبرمی گویند که  نیمه های شب گذشته گروه از پیکارجویان […]

کشته شدن یازده تن از سربازان ارتش ملی در بادغیس

مقام های امنیتی در بادغیس از کشته شدن یازده تن از سربازان ارتش ملی در پی حمله طالبان بالای یکی از پاسگاه های امنیتی دراین ولایت خبر میدهند. مسوولان درشورای ولایتی بادغیس با تایید این خبرمی گویند که  نیمه های شب گذشته گروه از پیکارجویان طالب بالای یک پاسگاه نیروهای ارتش ملی در حومه ولسوالی ابکمری ولایت بادغیس حمله مسلحانه خویش را انجام داده است که در این حمله ۱۱ تن از نیروهای اردوی ملی کشته شدند.

هر چند از آمار تلفات مخالفین مسلح دولت، جزییاتی در دست نیست اما به گفته شورای ولایتی تلفات سنگینی به این گروه وارد شده است. اعضای این شورا نیز خواهان توجه بیشتر مقام های امنیتی در راستای تامین امنیت در این ولایت هستند. از سویی نیز فیض محمد میرزا زاده معاون والی بادغیس از آمادگی لازم نیروهای امنیتی در برابر هر گونه حملات خبر میدهد. به گفته وی تاکنون هیچ آمار رسمی از تلفات دو طرف درگیر در اختیارشان قرار نگرفته است.

هر چند مسوولان امنیتی با تلفات سنگین مخالفین مسلح دولت از بهبود وضعیت امنیتی در بادغیس خبر میدهند اما همواره این ولایت شاهد حضور و فعالیت های گسترده مخالفان مسلح بوده است آنگونه که بیشتر ساحات آن به میدان نبرد نیروهای امنیتی و طالبان مسلح بدل شده است.