سفر مقام‌های محلی هرات به کشور ایران
سفر مقام‌های محلی هرات به کشور ایران

والی هرات در جریان سفرش به ولایت خراسان رضوی ایران، با مسوولان این ولایت در بخش های گوناگون بحث و گفتگو کرده است. در نخستین نشست مشترک هیات افغانی با مسوولان ولایت خراسان رضوی ایران پیرامون مسائل مختلف بحث و گفتگو شده است. محمد آصف رحیمی والی هرات که در رای این هیات قرار دارد […]

والی هرات در جریان سفرش به ولایت خراسان رضوی ایران، با مسوولان این ولایت در بخش های گوناگون بحث و گفتگو کرده است.
در نخستین نشست مشترک هیات افغانی با مسوولان ولایت خراسان رضوی ایران پیرامون مسائل مختلف بحث و گفتگو شده است. محمد آصف رحیمی والی هرات که در رای این هیات قرار دارد قرار است با والیان خراسان رضوی و خراسان جنوبی و برخی مقام های شهر مشهد دیدار کند. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید، در این دیدارها پیرامون توسعه همکاری تجارتی وترانسپورتی گفتگو خواهد شد.
آنگونه که سخنگوی والی هرات می گوید، صحبت پیرامون توسعه همکاری دربخش های گمرک، مبارزه با قاچاق، عقب نشینی کنسولگری ایران در شهر هرات، مسدود ساختن بازارچه های مرزی، رفع مشکلات مهاجرین و فراهم آوری تسهیلات به سکتور خصوصی با مقم های ایرانی بخشی از اجندای این سفر است.
در این سفر شماری از روسای ادارات دولتی و برخی زنان نیز والی هرات را همراهی می کنند. سخنگوی والی هرات می گوید، مقام های ایرانی وعده داده اند که در قسمت عقب نشینی دیوار کنسولگری این کشور در شهر هرات و بهبود وضعیت مهاجران افغان در ولایت خراسان رضوی تلاش می کنند.