نگرانی باشنده‌های هرات از افزایش قیمت مواد نفتی و گاز مایع
نگرانی باشنده‌های هرات از افزایش قیمت مواد نفتی و گاز مایع

افزایش قیمت مواد نفتی و گاز مایع در بازار هرات نگرانی باشنده های این ولایت را به همراه داشته است. در دو روز اخیر به قیمت هر لیتر پطرول و دیزل و یک گاز مایع از تا سه افغانی اضافه شده است. باشنده های هرات اداره های مربوطه را در زمینه کنترول نرخ ها در […]

افزایش قیمت مواد نفتی و گاز مایع در بازار هرات نگرانی باشنده های این ولایت را به همراه داشته است. در دو روز اخیر به قیمت هر لیتر پطرول و دیزل و یک گاز مایع از تا سه افغانی اضافه شده است. باشنده های هرات اداره های مربوطه را در زمینه کنترول نرخ ها در بازار به کم کاری متهم می کنند.

برخی اعضای شورای ولایتی هرات افزایش بهای مواد نفتی و گاز مایع در این ولایت را کار حلقات مافیایی می دانند. به گفته ای آنان، تمام بازار مواد نفتی در کنترول مافیا است و هر طوری که خواسته باشند این مواد را به مردم به فروش می رسانند.

اما مسوولان در ریاست مواد نفتی و گاز مایع ولایت هرات می گویند، دلیل افزایش قیمت گاز و مواد نفتی افزایش بهای دالر است. به گفته ای عبد الوکیل اعلمی مدیر پلان و توزیع ریاست مواد نفتی و گاز مایع در هرات نرخ این مواد از سوی کمیسیون مشترک تعیین شده و بر بازار نظارت می شود.

افزایش قیمت جهانی مواد نفتی و گاز مایع از دیگر دلایل افزایش بهای این مواد در ولایت هرات خوانده می شود. از سوی هم مسوولان محلی در هرات می گویند، به دلیل بازار آزاد آنان نمی توانند روی تجار و فروشنده ها فشار بیاورند تا مواد نفتی و گاز مایع را بر اساس نرخ تعیین شده به فروش برسانند.