کشته شدن یازده طالب مسلح در بادغیس
کشته شدن یازده طالب مسلح در بادغیس

در پی درگیری خونین میان طالبان و نیروهای امنیتی در ولایت بادغیس یازده طالب مسلح کشته و شانزده تن دیگر زخم برداشته اند. حوالی ساعت یک بامداد روز سه شنبه طالبان مسلح بالای یک پاسگاه امنیتی در منطقه بند سبزک که در  مسیر شاهراه هرات بادغیس قرار دارد یورش بردند. آنگونه که نقیب الله امینی […]

در پی درگیری خونین میان طالبان و نیروهای امنیتی در ولایت بادغیس یازده طالب مسلح کشته و شانزده تن دیگر زخم برداشته اند.

حوالی ساعت یک بامداد روز سه شنبه طالبان مسلح بالای یک پاسگاه امنیتی در منطقه بند سبزک که در  مسیر شاهراه هرات بادغیس قرار دارد یورش بردند. آنگونه که نقیب الله امینی سخنگوی فرماندهی پولیس در بادغیس میگوید این درگیری سه ساعت به درازا کشیده است که در نتیجه آن یازده طالب کشته و شانزده تن دیگر زخم برداشته اند.

در این درگیری نیروهای امنیتی هم متضرر گردیدند، به گفته مسوولان چهار تن از نیروهای امنیتی جان باختند و دو تن دیگر زخم برداشته اند، به گفته نقیب الله امینی سخنگوی فرماندهی پولیس بادغیس، سه عراده موتر رنجر در اثر اصابت راکت از بین رفته است.

از سویی هم شورای ولایتی بادغیس از افزایش حملات طالبان بالای پاسگاه های امنیتی این ولایت ابراز نموده و آمار ارایه شده از سوی مسوولان امنیتی را دقیق نمی داند. ، به گفته عبدالله افضلی معاون شورای ولایتی بادغیس شمار نیروی های امنیتی که در این درگیری جان باخته اند، بیشتر است.

این در حالیست که فعالین مدنی و شورای ولایتی بادغیس طی ماه های پسین بارها از افزایش حملات طالبان بالای پاسگاه های امنیتی این ولایت ابراز نگرانی نموده بودند، اما آنگونه که دیده میشود، مسوولان در مرکز کشور به این صدا ها گوش نمی دهند؟