نگرانی‌ها از افزایش حملات طالبان در ولایت غور
نگرانی‌ها از افزایش حملات طالبان در ولایت غور

طالبان مسلح دولت از چندین استقامت بر ولسوالی ساغر این ولایت حمله گسترده تهاجمی انجام داده اند. مسوولان امنیتی با تایید این خبر میگویند شام گذشته، چند صد تن از طالبان با حمله بالای پاسگاه پیقل جوزک در مرکز این ولسوالی، حملات شان را آغاز کردند که بعد از چهار ساعت درگیری و رسیدن نیروهای […]

طالبان مسلح دولت از چندین استقامت بر ولسوالی ساغر این ولایت حمله گسترده تهاجمی انجام داده اند. مسوولان امنیتی با تایید این خبر میگویند شام گذشته، چند صد تن از طالبان با حمله بالای پاسگاه پیقل جوزک در مرکز این ولسوالی، حملات شان را آغاز کردند که بعد از چهار ساعت درگیری و رسیدن نیروهای کمکی با مقاومت نیروهای امنیتی مواجه شدند. سید ضیاالدین حسینی آمر امنیت فرماندهی پولیس غور  میگوید در این رویداد دو تن از نیروهای امنیتی زخم برداشته است.

آنگونه که مسوولان امنیتی در این ولایت میگویند در این رویداد به طالبان تلفات سنگینی وارد شده است. در همین حال مسوولان محلی تاکید می کنند که طالبان از این ولسوالی فرار کرده اند و در حال حاضر اوضاع در کنترول آنها قرار دارد.

از سویی هم شماری از فعالین مدنی در این ولایت با انتقاد از دولت، وضعیت امنیتی در این ولایت را نگران کننده میخوانند. آنان میگویند نه ولسوالی و مرکز این شهر در معرض سقوط قرار دارد.

این نگرانی ها در حالی مطرح میشود که از چندی به این سو مخالفین مسلح دولت حملات شان را در بخش هایی از این ولایت شدت بخشیده اند طوریکه روز گذشته روستای گاوکش ولسوالی تولک در غرب این ولسوالی به دست این گروه افتاده است. غور در غرب افغانستان به دلیل فعالیت و حضور گسترده مخالفین مسلح دولت  یکی از ولایت های ناامن کشور به شمار می رود.