نگرانی از افزایش ترور های مسلحانه در هرات
نگرانی از افزایش ترور های مسلحانه در هرات

در جریان ۲۴ساعت گذشته پنج تن در ولایت هرات کشته شدند و یک تن دیگر زخم برداشته است. صبح وقت روزشنبه یک زندانی در زندان هرات توسط چاقو به قتل رسید. ساعاتی بعد در فاصله نزدیک زندان در مربوطات سرک سی متره شهر هرات یک جوان توسط افراد مسلح ترور شد. عصر همان روز یک […]

در جریان ۲۴ساعت گذشته پنج تن در ولایت هرات کشته شدند و یک تن دیگر زخم برداشته است.

صبح وقت روزشنبه یک زندانی در زندان هرات توسط چاقو به قتل رسید. ساعاتی بعد در فاصله نزدیک زندان در مربوطات سرک سی متره شهر هرات یک جوان توسط افراد مسلح ترور شد. عصر همان روز یک تن از اهل هنود که دوکاندار است در مربوطات دروازه کندهار شهر هرات در داخل دوکانش توسط فیر مرمی زخمی شد.

همچنان شام روز شنبه دو سرباز پولیس ملی در مربوطات شیدایی در شرق شهر هرات ترور شدند.محمد رفیق شیرزی سخنگوی بیمارستان حوزوی هرات میگوید هم زمان با این یک سرباز پولیس ملی در منطقه احمد آباد ولسوالی کهسان هرات از سوی مخالفان مسلح دولت کشته شد.

افزایش قتل ها و ترورهای مسلحانه در هرات نگرانی جدی برخی اعضای شورای ولایتی این ولایت را به همراه داشته است.

اما پولیس هرات می گوید که بیشتر این رویدادها به دلیل خصومت های شخصی صورت گرفته است.عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات می گوید که تلاش ها برای بازداشت عاملان این حوادث جریان دارد.

مقام های محلی در هرات کمبود تشکیلات پولیس را دلیل اصلی ناامنی ها در این ولایت می خوانند.

ضعف نیروهای امنیتی دلیل اصلی افزایش قتل ها و ترورها در ولایت هرات خوانده می شود. در کنار این رویدادها، هفته پیش انفجار یک ماین در مرکز شهر هرات نیز نگرانی باشنده های این ولایت را به همراه داشته است. به گفته ای آنان، در هفته های اخیر فعالیت مخالفان مسلح دولت و گروه های تروریستی در شهر هرات افزایش یافته و اداره های امنیتی باید وضعیت را جدی بگیرند.آبا