نگرانی فعالین مدنی غرب افغانستان از افزایش ناامنی‌ها در کشور
نگرانی فعالین مدنی غرب افغانستان از افزایش ناامنی‌ها در کشور

فعالان مدنی هرات از افزایش نا امنی ها در کشور و تاثیر منفی آن بر انتخابات نگران هستند؛ شماری از کنشگران مدنی با اشتراک در یک نشست خبری؛رویداد های اخیر در کابل و غزنی را بشدت نکوهش نکرده و هشدار میدهند؛ در صورت تداوم نا امنی ها ممکن است انتخابات شورای ملی برگزار نشود. این […]

فعالان مدنی هرات از افزایش نا امنی ها در کشور و تاثیر منفی آن بر انتخابات نگران هستند؛ شماری از کنشگران مدنی با اشتراک در یک نشست خبری؛رویداد های اخیر در کابل و غزنی را بشدت نکوهش نکرده و هشدار میدهند؛ در صورت تداوم نا امنی ها ممکن است انتخابات شورای ملی برگزار نشود.

این فعالین مدنی دخالت کشور های خارجی به ویژه پاکستان را در نبرد غزنی نکوهش میکنند و از جامعه جهانی میخواهند؛ بر پشتیبان های هراس افگنان فشار بیشتری وارد کنند.

در این میان کمیسیون مستقل حقوق بشر در غرب کشور؛ کشته شدن غیر نظامیان را در رویداد های اخیر کابل و غزنی سخت نکوهش میکند؛رویداد های مرگباری که دها کشته و زخمی برجای گذاشت.

فعالان مدنی در پایان این نشست خبری؛ با خوانش قطع نامه ای؛ ضمن نگرانی از وضعیت جاری در کشور و افزایش نا امنی ها؛ خواهان تلاش بیشتر حکومت برای تامین امنیت در کشور و برگزاری انتخابات پیشرو هستند.