کشته شدن شصت طالب مسلح در ولسوالی بالابلوک فراه
کشته شدن شصت طالب مسلح در ولسوالی بالابلوک فراه

در پی عملیات نیروهای خارجی و نیروهای کماندوی افغان بیش از شصت طالب مسلح در ولسوالی بالابلوک فراه کشته و بیش از چهل تن دیگر آنها زخمی شده اند. مقامهای محلی فراه از تلفات سنگین طالبان مسلح در ولسوالی بالابلوک این ولایت خبر میدهند. شماری از اجساد طالبان به شهر فراه انتقال داده شده اند. […]

در پی عملیات نیروهای خارجی و نیروهای کماندوی افغان بیش از شصت طالب مسلح در ولسوالی بالابلوک فراه کشته و بیش از چهل تن دیگر آنها زخمی شده اند.

مقامهای محلی فراه از تلفات سنگین طالبان مسلح در ولسوالی بالابلوک این ولایت خبر میدهند. شماری از اجساد طالبان به شهر فراه انتقال داده شده اند.

فضل احمد شیرزاد فرمانده پولیس فراه می گوید، در پی عملیات مشترک زمینی و هوایی نیروهای حمایت قاطع و نیروهای ویژه کماندو بیش از شصت طالب مسلح در مربوطات شیوان ولسوالی بالابلوک فراه کشته و بیش از چهل تن دیگر زخمی شده اند. فرمانده پولیس فراه در این عملیات از تخریب تجهیزات جنگی و وسایط نقلیه مخالفین مسلح دولت نیز سخن می گوید.

این مقام امنیتی فراه تاکید میکند که در روزهای آینده عملیات های نظامی نیروهای حمایت قاطع و کماندوهای افغان در این ولایت گسترش خواهند یافت. وی در حال حاضر نیز از جریان عملیات مشترک نیروهای خارجی و افغان در ولسوالی بالابلوک فراه سخن می گوید، و می افزاید، این عملیات نظامی به دیگر ولسوالی های نیز گسترش خواهند یافت.

آقای شیرزاد از بازداشت بیش از ده فرد تروریست طی روزهای اخیر در داخل شهر فراه نیز خبر میدهد.

طی چند ماه اخیر این اولین بار است، که بگفته مقامهای محلی فراه در پی عملیات نیروهای خارجی همچو تلفات سنگین به مخالفین مسلح دولت در این ولایت وارد میگردد. این در حالیست که با آمدن دوباره نیروهای خارجی به فراه، حملات طالبان مسلح بر پاسگاه های نیروهای امنیتی کاهش یافته است.