سر انجام پس از چند روز انتظار لیست نهایی نامزدان مجلس نمایندگان از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام گردید، بر اساس لیستی که کمیسیون مستقل انتخابات در وب سایتش منتشر ساخته، از میان 164 نامزد از هرات 161 تن برای اشتراک در انتخابات پیش رو گزینش شدند، به گفته مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات در هرات، سه تن از نامزدان از اشتراک در انتخابات انصراف دادند و یک تن از نامزدانی که چندی پیش از لیست نامزدان حذف شده بود، پس از تکمیل اسنادش مجددا به لیست نهایی اضافه شده است.

به گفته مسوولان کمیسیون انتخابات از نامزدان هرات هیچ یک از لیست نهایی انتخابات پیش رو حذف نشده و لیست منتشر شده قابل تغییر نیست.

در این میان مسوولان محلی هرات تاکید دارند، هیچ کس نمی تواند در روند انتخابات پیش رو به شمول مسوولان محلی هرات داخلت کند.

از سویی هم شورای ولایتی هرات تاکید دارد، مردم در گزینش نماینده مورد نظر شان باید بیشتر از پیش دقت نمایند، به گفته اعضای شورای ولایتی هرات، نمایندگان دوره قبلی نتوانسته اند انتظارات مردم را بر آورده نمایند.

به باور فعالین مدنی هرات تا هنوز سرنوشت برگزاری انتخابات شورای ولسوالی های کشور مشخص نیست. دیده در هفته های آینده پاسخ کمیسیون انتخابات به این گمانه زنی ها چه خواهد بود؟

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *