آغاز نشدن کار پروژه های انکشافی ریاست آبرسانی هرات به دلیل بدهکاری های متشرکین این ریاست!

بیش از بیست اداره دولتی هرات ده ها میلیون افغانی از بابت صرفیه آب از ریاست آبرسانی این ولایت بدهکار هستند. مشترکین این ریاست نزدیک به 210 میلیون افغانی از بابت صرفیه های آب مقروض هستند. تمیم حمیم رییس آبرسانی هرات میگوید خانه های رهایشی 158 میلیون افغانی، ادارات دولتی 34میلیون افغانی و امکان مقدسه بیش از هژده میلیون افغانی بدهکار ریاست آبرسانی هرات هستند.

بیشتر ادارات دولتی هرات که بدهکار ریاست آبرسانی هستند؛ شامل زندان مرکزی، مقام ولایت و فرماندهی پولیس می شوند. مقروضیت زندان مرکزی هرات از بابت صرفیه آب 19 میلیون افغانی، مقام ولایت سه میلیون و 400 هزار افغانی و فرماندهی پولیس، بیش از سه میلیون است.

مقام های محلی در هرات تاکید می کنند که به دلیل پیشبینی نشدن پول صرفیه آب در بودجه ادارات دولتی، این ادارات چند سال می شود که بدهکاری های خودرا پرداخت نکرده اند.

ریاست حوزوی  آبرسانی ولایت هرات بیش از 65هزار مشترک دارد که از این میان بیش از پنج هزار و 600 مشترک در شهر هرات است. آنچه نپرداختن پول صرفیه آب از  سوی برخی مشترکین از جمله ادارات دولتی خوانده می شود، نگرانی مسوولان این ریاست را به همراه داشته است.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *