مسوولان اتاق صنایع و معادن ولایت هرات هشدار می دهند که اگر تا چند روز دیگر مشکل برق وارداتی ایران حل نشود، تمام کارخانه های شهرک صنعتی تعطیل خواهند شد.

کارگرانی که بخاطر نبود برق در شهرک صنعتی هرات مجبور شده اند؛ دست از کار بکشند. نزدیک یک ماه میشود که در پی ضعیف شدن ولتاژ برق ایران؛ کارخانه داران شهرک صنعتی با مشکلات جدی رو به رو شده اند؛و دستگاه های شماری از شرکت های تولیدی به دلیل قطع برق آسیب دیده و از کار افتاده است.

حمید الله خادم رییس صنایع و معادن هرات تاکید دارد؛ در جریان سه هفته اخیر، به دلیل قطع و وصل و کاهش ولتاژ جریان برق وارداتی ایران نزدیک به سیزده میلیون دالر به صنعت کاران در شهرک صنعتی هرات خسارت وارد شده است.

محمد طاهر عارف رییس شرکت برق هرات که روز شنبه برای گفتگو با مقام های ایرانی به ایران سفر نمود؛ اکنون پس از بازگشت از این سفر در جمع کارگران و کارخانه داران شهرک صنعتی هرات حاضر شده و از تعهد ایران برای رفع مشکل برق در جریان روز های آینده سخن میزند.

شماری از کارخانه داران در شهرک صنعتی هرات می گویند به دلیل نبود برق مواد خام شان نابود شده و بیشتر کارگران خودرا رخصت کرده اند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *