باشندگان هرات از افزایش بهای مواد نفت و گاز در بازارهای این ولایت شاکی اند.

هم اکنون بهای یک کیلو گاز مایع در بازارهای هرات 55 افغانی و یک لیتر پترول بین 50 تا 55 افغانی در این ولایت به فروش میرسد، باشندگان هرات با انتقاد تند از مسوولان اداره مواد نفت و گاز این ولایت آنان را متهم به سهل انگاری در قسمت کنترول نرخ مواد نفت نموده و تاکید دارند، باید به این چالش به گونه جدی رسیدگی صورت گیرد.

اما مسوولان اداره مواد نفت هرات از موجودیت بیش از دو هزار تُن نفت و یک هزار و سیصد تن گاز در ذخیره گاه های این اداره دولتی خبر میدهند. مسعود فروغی رییس اداره مواد نفت هرات که بعد از یک و نیم ساعت تاخیر در این نشست خبری حاضر شد، از عدم اجازه فروش مواد نفت ذخیره شده برای باشندگان هرات از سوی حکومت مرکزی سخن زد.

آنگونه که رییس مواد نفت هرات میگوید: اگر مسوولان مرکزی اجازه فروش مواد نفت ذخیره شده را به آنان بدهند، بازار را کنترول خواهند کرد، به باور رییس این اداره، اداره مواد نفت میتواند حریف قدری برای سایر فروشندگان مواد نفت در بازار هرات باشد.

از سویی هم جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید: آنان بارها این موضوع را با مسوولان در مرکز کشور شریک ساخته اند، اما تا کنون پاسخ مثبت دریافت نکرده اند.

این در حالیست که مواد نفت تنها از کشور ترکمنستان به هرات وارد میشود  و به گفته مسوولان مسدود شدن بندر آقینه و بندر حیرتان باعث شده تا واردات نفت به هرات کاهش یابد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *