نگرانی زنان راننده از برخورد نا مناسب مردان در اثنای رانندگی
نگرانی زنان راننده از برخورد نا مناسب مردان در اثنای رانندگی

مدیریت ترافیک هرات یک دوره آموزش رانندگی را برای بانوان شاغل در ادارات دولتی راه اندازی کرده است. بیش از ۱۷۰ تن از بانوان شاغل در ادارات دولتی هرات در کورس رانندگی شرکت کرده اند تا آموزش رانندگی را فرا بگیرند. شماری از این بانوان می گویند، در زمینه رفتن به محل کار و رفت […]

مدیریت ترافیک هرات یک دوره آموزش رانندگی را برای بانوان شاغل در ادارات دولتی راه اندازی کرده است.

بیش از ۱۷۰ تن از بانوان شاغل در ادارات دولتی هرات در کورس رانندگی شرکت کرده اند تا آموزش رانندگی را فرا بگیرند. شماری از این بانوان می گویند، در زمینه رفتن به محل کار و رفت و آمد دربازار به شدت وابسته به مردان خانه هستند اما می خواهند پس از این خودشان رانندگی کنند.

شماری از این بانوان کسانی هستند که قبلا آموزش های رانندگی را فرا گرفته اند اما به دلیل استفاده نکردن از موتر دوباره این آموزش ها را فراموش کرده اند. وحیده عزیزی کارشناس جندر مقام ولایت هرات می گوید که به دلیل آزار و اذیت زنان راننده در شهر، خیلی از این بانوان آماده نیستند رانندگی کنند.

مسوولان ترافیک هرات نیز آزار و اذیت بانوان راننده در سطح شهر از سوی برخی مردان را می پذیرند. غلام نبی فرخی سرپرست مدیریت ترافیک هرات می گوید تاهنوز هیچ بانویی در این زمینه به آنان شکایت نکرده است و اگر شکایت کنند، با عوامل این آزار و اذیت ها جدی برخورد می شود.

مقام های محلی ولایت هرات تاکید می کنند که کمیته ای برای بررسی مشکلات زنان در محیط های کاری و عمومی وجود دارد و اگر شکایتی در این زمینه درج شود، به آن رسیدگی می شود.

تاهنوز آمار دقیقی از بانوان راننده در شهر هرات وجود ندارد اما مسوولان ترافیک می گویند که در سال های اخیر صدها تن جواز رانندگی گرفته اند. اما دیده می شود که شمار راننده های زن در سطح شهر هرات بسیار اندک است.