نگرانی فعالین مدنی و شواری ولایتی هرات از بی توجهی وزارت معارف به وضعیت دانش آموزان در هرات!

شماری از فعالین مدنی، اعضای شورای ولایتی و مسوولان محلی گرد آمدند تا در مورد راهبرد بودجه اداره های صحت و معارف بحث و تبادل نظر نمایند. فعالین مدنی میگویند: پنجاه درصد دانش آموزان هرات در وضعیت اسفباری درس های شان را ادامه میدهند.

در این میان حسین رضایی عضو کمیسیون مبارزه با فساد اداری  کشور در هرات میگوید فساد در وزارت معارف موج میزند، به یافته های اعضای این کمیسیون نشان میدهد که تا هنوز وزارت معارف کشور آمار خیالی را به مردم افغانستان تحول میدهد.

در سوی دیگر داکتر خلیل موید معاون معارف هرات میگوید از بودجه سالانه دو ملیارد و نود میلیون افغانی تنها هفت درصد آن به ساخت مکاتب و پروژه های انکشافی اخصاص می یابد و نود و سه درصد برای پرداخت معاش آموزگاران اختصاص داده شده است.

با این حال سیکنه حسینی عضو شورای ولایتی هرات میگوید: تداوم این وضعیت باعث میشود تا نسل آینده افغانستان یک نسل بی سود باشد، آنان تاکید دارند، تا زمانیکه خلاهای مدیریت در وزارت معارف پر نشود، همین آش است و همین کاسه.

دیده شود طرح های که از سوی فعالان مدنی در قسمت استفاده درست از بودجه برای بهبود وضعیت معارف کشور ارائه میشود عملی خواهد شد یا خیر؟

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *