حالا طالبان مسلح در فراه با استفاده از سلاح های دوربین دار و شب بین، توپ های هشتاد دو و سلاح های لیزری از طرف شب پاسگاه های امنیتی را سقوط داده و به نیروهای امنیتی تلفات وارد میکنند.

فضل احمد شیرزاد فرمانده پولیس فراه می گوید، سلاح های دوربین دار شب بین و لیزری در شهر کویته پاکستان در اختیار طالبان مسلح قرار میگرند.

از سوی هم شورای ولایتی فراه می گوید: طالبان مسلح شبانه هفت الی هشت میلیون افغانی در منطقه ملا لالو ولسوالی شیب کوه از موترهای تجارتی تحت نام عواید گمرکی به همکاری گروه های مافیایی پول جمع آوری میکنند. به گفته داد اله قانع عضو شورای ولایتی فراه،  طالبان با این پول سلاح های پیشرفته خریداری می کنند.

بزرگان قومی فراه امکانات و تجهیزات جنگی نیروهای امنیتی و دولت را نسبت به طالبان مسلح بیشتر و به مراتب قوی تر میدانند، اما بگفته آنها مقامهای محلی فراه همواره مصروف فساد و دسیسه سازی بر علیه یکدیگر اند و از همین رو دولت محلی فراه از خود تحرک نداشته و همواره منتظر حملات طالبان مسلح اند.

این در حالیست که افزایش تلفات نیروهای امنیتی و ناتوانی های دولت در عرصه تامین امنیت در فراه نگرانی های فعالین مدنی و باشندگان این ولایت را نیز بر انگیخته است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *