فهرست ابتدایی نامزدان انتخابات شورای ملی دو هفته پیش نشر شد؛ این فهرست از سوی کمیسیون انتخابات به کمیسیون شکایت های انتخاباتی سپرده شد. اکنون شماری از اعضای شورای ولایتی هرات ادعا دارند؛ برخی نامزدان با پشتیبانی افراد زورمند و صاحب نفوذ؛ در تخطی های انتخاباتی دست دارند و حاضر نسیتند در رابطه به تخطی های شان به کمیسیون های انتخابات و شکایت های انتخاباتی پاسخ گو باشند.

یکی از نگرانی های جدی در مورد فهرست ابتدایی نامزدان انتخابات شورای ملی؛ حضور زورمندان،قانون شکنان و افراد دارای سو سابقه در این فهرست بوده است. با این وجود فعالان مدنی هرات از کمیسیون شکایت های انتخاباتی میخواهند؛ نام افراد زورمند و فساد پیشه را از فهرست نامزدان انتخابات شورای ملی حذف کرده و با آنها برخورد سیاسی نکند.

در این میان مسوولان دبیر خانه کمیسیون شکایت های انتخاباتی در هرات میگویند؛ تا کنون 37 شکایت در مورد تخطی نامزدان شورای ملی در این نهاد ثبت شده است. محمد نصیر دولتی رییس دبیر خانه کمیسیون شکایت های انتخاباتی در هرات میگوید از میان مجموع شکایت ها 10 شکایت برای بررسی به مرکز کشور فرستاده شده و 27 شکایت دیگر در هرات رسیدگی شده است.

بر اساس قانون انتخابات تا زمان اعلام فهرست نهایی نامزدان انتخابات شورای ملی؛ شکایت ها در مورد دست داشتن نامزدان شورای ملی در قاچاق مواد مخدر و داشتن نیروهای تفنگدار غیر مسوول بررسی میشود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *