هر چند طی پانزده سال اخیر همواره باشنده های فراه از وجود فساد در ادارات دولتی این ولایت ابراز نگرانی کرده، اما بگفته آنان طی کمتر از دو سال اخیر فساد در ادارات دولتی رو به افزایش بوده است.

باشنده های فراه می گویند: در بیشترین ادارات دولتی به مشکلات مردم رسیدگی نشده، و آنان مجبور به پرداخت رشوه میشوند. شهروندان فراه می افزایند: با افزایش حملات مخالفین مسلح دولت که مقامهای ارشد مصروف مهار جنگ میشوند و توجه رسانه نیز به پوشش رویداد های امنیتی می گردد، کارکنان ادارات دولتی بیشتر به رشوه ستانی و کارشکنی میپردازند.

از سوی هم شورای ولایتی و  فعالین مدنی فراه نیز نگران فساد گسترده در ادارات ملکی و نظامی این ولایت هستند. آنان تاکید میکنند که فساد در ادارات فراه مبدل به یک روند سیستماتیک شده و این فساد باعث گسترش فاصله بین دولت و مردم نیز شده است.

 

در همین حال عبدالبصیر سالنگی والی فراه وجود فساد در ادارات محلی را میپذیرد، اما بگفته وی بخش از سخنان مردم  در مورد فساد حدس و گمان نادرست است و دولت برای کاهش فساد اراده قوی دارد. این در حالیست که بگفته شهروندان فراه همواره فساد گسترده، بیشتر در ادارات عایداتی این ولایت وجود دارد، که سالانه میلیاردها افغانی تنها در گمرک فراه به جیب های شخصی میروند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *