اعتراض هنرمندان به بی توجهی دولت به فرهنگ و هنر در هرات
اعتراض هنرمندان به بی توجهی دولت به فرهنگ و هنر در هرات

شماری از آواز خوانان در هرات  در پیوند به نبود سالن سینما تئاتر در مقابل ساختمان اسبق تئاتر شهر هرات کنسرت اعتراضی برپا نمودند. این هنرمندان میگویند: سهل انگاری مسوولان محلی باعث گردیده که هنر سینما وتئاتر در هرات به فراموشی سپرده شود، ازسویی هم شماری از هنرمندان تئاتر هرات با انتقاد از مسوولان میگویند: […]

شماری از آواز خوانان در هرات  در پیوند به نبود سالن سینما تئاتر در مقابل ساختمان اسبق تئاتر شهر هرات کنسرت اعتراضی برپا نمودند.

این هنرمندان میگویند: سهل انگاری مسوولان محلی باعث گردیده که هنر سینما وتئاتر در هرات به فراموشی سپرده شود، ازسویی هم شماری از هنرمندان تئاتر هرات با انتقاد از مسوولان میگویند: با گذشت ۹۶ سال از عمر سینما در افغانستان هرات تا هنوز سالونی برای فعالیت هنرمندان ندارد.

 

همین دوسال پیش بود که مسوولان شهرداری هرات، ساختمان تئاتر این ولایت را منهدم ساختند، مسوولان مدیریت تئاتر هرات با انتقاد از مسوولان شهرداری و اطلاعات و فرهنگ این ولایت میگویند: با گذشت ۹۶ سال از عمر تئاتر تا در افغانستان تا هنوز ولایت هرات سالونی برای فعالیت های هنری ندارد.

در این میان جاوید ضرغام آمر فرهنگ و هنر اداره اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گوید: برخی ها نمی خواهند در این ولایت فعالیت های سینمایی و هنری وجود داشته باشد، آنان تاکید دارند، بودجه برای اعمار ساختمان تئاتر موجود است اما تا هنوز زمینی برای ساخت سالون تئاتر وجود ندارد.

این کنسرت اعتراضی در حالی برگزار گردید که طی یکی دو سال گذشته بارها هنرمندان هرات با راه اندازی برنامه های متعدد در پیوند به نبود سالون تئاتر در این ولایت اعتراض شان را به گوش مسوولان رساندند، اما ظاهرا مسوولان گوش شنوایی در پیوند به رسیدگی به این چالش ندارند؟