خواست مربیان بسکتبال هرات از برگزاری دوره‌های علمی
خواست مربیان بسکتبال هرات از برگزاری دوره‌های علمی

مربیان بسکتبال هرات با انتقاد از مسوولان مرکزی خواهان برگزاری دوره‌های علمی در سطح مرکز و همچنان دعوت مربیان خارجی جهت آموزش قوانین جدی بسکتبال در کشور به خصوص هرات شدند. در حالی از یک چنین موضوعی صحبت به میان می‌آید که فدراسیون بسکتبال هرات به خاطر رشد و پیشرفت بسکتبال و همچنان بالا بردن […]

مربیان بسکتبال هرات با انتقاد از مسوولان مرکزی خواهان برگزاری دوره‌های علمی در سطح مرکز و همچنان دعوت مربیان خارجی جهت آموزش قوانین جدی بسکتبال در کشور به خصوص هرات شدند.

در حالی از یک چنین موضوعی صحبت به میان می‌آید که فدراسیون بسکتبال هرات به خاطر رشد و پیشرفت بسکتبال و همچنان بالا بردن سطح آگاهی مربیان و بازیکنان این رشته ورزشی در مسابقات لیگ، دوره آموزشی  سه روزه را در زمینه مروری بر قوانین جدید و قوانین تعقیر یافته بسکتبال بین آقایان و بانوان برگزار کرده است.اما مربیان بسکتبال در هرات خواهان برگزاری دوره‌های علمی  از سوی مسوولان مرکزی در پایتخت هستند.

در همین حال زمری سلجوقی رییس فدراسیون بسکتبال هرات می‌گوید تلاش‌ها برای برگزای دوره‌های آموزشی در مرکز کشور و همچنان اشتراک مربیان در دوره‌های آموزشی که قرارست در کشور هند  برگزار گردد جریان دارد.

سرانجام از دوره سه روزه آموزشی قوانین جدید و تعقیر یافته بسکتبال که در مقر تربیت بدنی و ورزش هرات راه اندازی گردید بیش از ۳۰ مربی و ورزشکار اشتراک تصدیق نامه اشتراک در مسابقات لیگ بسکتبال هرات که قرارست تا چند روز آینده برگزار گردد دریافت نمودند.