گشایش اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در حوزه غرب
 گشایش اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در حوزه غرب

اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در هرات رسما گشایش یافت. منیژه وافق رییس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان  در هرات هدف از راه اندازی واحد جدید شان را در این ولایت ارتقای ظرفیت بانوان تجارت پیشه و انسجام بخشیدن به فعالیت‌های بازرگانی بانوان جهت رشد اقتصاد زنان عنوان می‌کنند. رییس جهمور کشور در […]

اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در هرات رسما گشایش یافت.

منیژه وافق رییس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان  در هرات هدف از راه اندازی واحد جدید شان را در این ولایت ارتقای ظرفیت بانوان تجارت پیشه و انسجام بخشیدن به فعالیت‌های بازرگانی بانوان جهت رشد اقتصاد زنان عنوان می‌کنند.

رییس جهمور کشور در سفر اخیرش هرات را قطب اقتصادی افغانستان عنوان کرد و تاکید داشت این ولایت نقطه اتصال کشورهای منطقه به شمار می‌رود. در همین حال محمد آصف رحمیی والی هرات که دراین همایش اشتراک نموده بود حمایتش را از فعالیت‌های بانوان تجارت پیشه به ویژه اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان اعلام نمود.

از سویی هم بانوان بازرگان هرات از افتتاح اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در حوزه غرب کشور استقبال می‌کنند و تاکید دارند، از این پس بانوان تجارت پیشه با یک صدای واحد می‌توانند جهت رشد اقتصادی هرات زیر یک سقف فعالیت نمایند.

در این میان مسوولان اداره امور زنان هرات خواستار سرمایه گذار بانوانی تجارت پیشه در حوزه‌های متخلف هستند و تاکید دارند زنان باید تلاش کنند تا به استقلال مالی دست یابند.

 

در سال‌های اخیر فعالیت‌های اقتصادی بانوان هرات روند رو به رشدی داشته است، اما بانوان بازرگان همواره از عدم استقال مردم از محصولات‌شان، کم توجهی دولت و مساعد نشدن زمینه صادرات محصولات شان به خارج از افغانستان شاکی بوده‌اند.